Лікування поліпів матки в Києві

Поліпендометрія - це розростання внутрішнього шару матки, осередкового характеру, викликане зайвим виробленням гормону естрогену та дефіцитом прогестерону. Це захворювання може виникнути незалежно від віку, як у жінок у дітородному періоді, так і при менопаузі.

Здебільшого поліпи протікають безсимптомно. Перші клінічні ознаки проявляються на фоні змін гормонального балансу або при рості утворення.

Типи поліпів матки:

залозисті
залозисто-фіброзні
фіброзні
аденоматозні

Фахівці виділяють фактори, що сприяють розвитку захворювання:

венеричні захворювання
хронічний запальний процес у жіночих статевих органах
захворювання, що супроводжуються підвищеним вмістом естрогенів: мастопатія, фіброміоми матки, полікістоз яєчників
травми внутрішнього шару матки в ході діагностичних вишкрібань, абортів, після викиднів
ендокринні захворювання (ожиріння, цукровий діабет, ендемічний зоб)
ЛІКУВАННЯ ПОЛІПІВ У МАТЦІ

За наявності симптомів пацієнтці необхідно звернутися до гінеколога. Для точної діагностики поліпів та встановлення їх причин лікарі MedOffice Group призначають УЗД органів малого тазу, колькоскопію, офісну гістероскопію. Також жінці необхідно здати мазки на флору, онкоцитологію та інфекції.

Щоб визначити кількість, розміри та розташування поліпів, фахівець проводить гістерорезектоскопію з діагностичним вишкрібанням, після якого невеликий шматок поліпа відправляють на гістологічне дослідження.

Якщо поліпи становлять кілька міліметрів і він виявляється не раковою пухлиною, пацієнтці призначають консервативне лікування без хірургічного втручання – протизапальну чи гормональну терапію. Нормалізація гормонального фону необхідна для попередження рецидиву захворювання.

Оскільки поліпи частіше утворюються без яскраво-виражених симптомів, важливо постійне спостереження у гінеколога та профілактичні огляди щорічно!

Запис на прийом

24/7 – це просто та швидко

Наші лікарі

Вони найкращі - переконайтеся