Хірургічне лікування щитовидної залози
в клініці MedOffice Group у Києві

Лікування методом проведення операції потрібне при наступних захворюваннях щитовидної залози, якщо консервативна терапія не дає ефекту:

вузловий зоб (вузли на щитовидці)
дифузний зоб (вузлів немає, але щитовидна залоза збільшена)
аутоімунний тиреоїдит у хронічній формі
підозра на наявність раку

У більшості випадків захворювання щитовидної залози є виліковними, навіть якщо потрібне часткове або повне її видалення.

Хірургічне лікування захворювань щитовидної залози

Операція може бути тотальною (тиреоїдектомія) або частковою (резекція вузла, резекція частки -гемітиреоїдектомія, або субтотальне видалення). 

Резекція щитовидної залози, як правило, виконується при великих вузлах, що заважають пацієнту або вузлах, які виділяють «зайві» гормони. Після цієї операції у переважній більшості випадків подальшого лікування не потрібно. Частина щитовидної залози, що залишилася, повністю бере на себе всі функції, і приймати гормональні препарати не потрібно. Згодом прийом тиреоїдних гормонів може знадобитися лише тим пацієнтам, у кого тканини щитовидної залози загалом недостатньо «працездатні», і це зазвичай не пов'язано з виконаною операцією.

Тиреоїдектомія - повне видалення щитовидної залози. Найчастіше подібне втручання виконується людям, які страждають на злоякісні утворення щитовидної залози. Після тиреоїдектомії пацієнтам завжди необхідне замісне лікування. Воно зводиться до того, що пацієнту щоранку, незадовго до сніданку, необхідно приймати таблетку з гормонами щитовидної залози, ідентичними власним гормонам. Це лікування не веде до набору ваги, зміни зовнішності та фігури, не впливає на розумові та фізичні здібності, а також можливість мати дітей.

ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛІЗИ

Видалення щитовидної залози іноді є єдиним способом покращити якість життя та запобігти розвитку ракових захворювань.

Після традиційної операції на щитовидній залозі на шиї залишається настільки непомітний рубець, наскільки це взагалі можливо при «відкритій» традиційній тиреоїдектомії. Іноді зняття швів взагалі не потрібне – краї шкіри фіксуються не лігатурами, а спеціальним медичним клеєм.

Під час відновлення важливо дотримуватися рекомендацій лікаря: на 2-3 тижні утриматися від інтенсивних фізичних навантажень, приймати виписані медикаменти.

Зазначимо, що гормонозамісна терапія після операції на щитовидній залозі потрібна не завжди – все індивідуально.

Запис на прийом

24/7 – це просто та швидко

Наші лікарі

Вони найкращі - переконайтеся