Видалення апендициту
в клініці MedOffice Group у Києві

Апендицит - запалення червоподібного відростка сліпої кишки (апендикса).

Апендикс - це порожнистий орган, що відходить від купола сліпої кишки

Симптоми апендициту:
первинна локалізація болю – у верхніх відділах живота. Біль має тягнучий або нечіткий характер, що розпирає
через кілька годин біль переміщається в праву здухвинну ділянку, посилюється при русі або при положенні лежачи на лівому боці
нудота і одноразове блювання з'являються через кілька годин після появи болю. Також через 2-4 години з'являється гарячка
з'являється лейкоцитоз в крові, підвищуються палички в лейкоцитарній формулі

При виникненні болів в животі, який триває впродовж 5-6 годин, необхідно терміново звертатись за медичною допомогою!

Лікарі виділяють низку причин, здатних призвести до запалення апендиксу:

перегини апендиксу, його підвищена рухливість
закупорка апендиксу неперетравленими частинами їжі або при закрепах
інфекційний чи запальний процес у кишечнику

Розвиток запалення відбувається поступово: спочатку апендикс набрякає, потім починає заповнюватися гноєм. Без видалення через два-три дні апендикс розривається, а гній виходить у черевну порожнину, провокуючи перитоніт. Це може призвести до смерті хворого.

Діагностика та підготовка

Як правило, апендектомія необхідна хворому в екстреному порядку, проте насамперед потрібно підтвердження діагнозу. Для цього лікар нашої клініки MedOffice Group проведе обстеження пацієнта (пальпація живота, УЗД), вивчить історію хвороби, збере скарги, візьме кров та сечу на експрес-аналіз.

Найчастіше діагностика не викликає труднощів, проте пацієнткам потрібна додаткова консультація гінеколога, оскільки запалення жіночих статевих органів (маткових труб, яєчників чи матки) мають схожу симптоматику. Для підтвердження діагнозу, коли клінічна картина захворювання недостатньо яскраво виражена, призначають УЗД, КТ або рентген черевної порожнини.

Після підтвердження діагнозу починається стандартна підготовка до операції, що включає консультацію анестезіолога та вибір методики апендектомії. Також для виведення сечі пацієнту поставлять катетер, очистять кишечник за допомогою клізми. Загалом підготовчий етап займає не більше двох годин.

Лікування

Хірургічне втручання виконується під загальною анестезією і займає від півгодини до півтори години залежно від наявності ускладнень і методики, що використовується.

В даний момент застосовуються дві методики видалення апендиксу:

традиційна (відкрита) апендектомія - проводиться через невеликий надріз у нижній правій частині живота. Хірург відокремлює апендикс від навколишніх тканин, а потім видаляє його
лапароскопічна апендектомія - ендоскопічний метод видалення апендиксу через невеликі (1-2,5 см) проколи в черевній стінці

Вибір методики здійснюється на підставі положення апендиксу та наявності ускладнень. Наприклад, при проведенні планових операцій та помірному запаленні перевага надається лапароскопічній методиці. За наявності ускладненого апендициту (перитонітом або абсцесом) перевагу слід надавати класичній техніці апендектомії.

Запис на прийом

24/7 – це просто та швидко

Наші лікарі

Вони найкращі - переконайтеся