Лікування раку легень в Києві

Рак легені – злоякісна пухлина, що формується з епітеліальних клітин бронхів. Вражає різні сегменти легень. Це найпоширеніше онкологічне захворювання: виявляється у 70 осіб із 100 000.

Симптоми раку легені

На ранніх стадіях захворювання, при яких лікування буде найбільш ефективним, симптоми незначні і відсутні, що наголошує на актуальності скринінгових досліджень у пацієнтів, які мають високий онкологічний ризик.

Найчастішими клінічними проявами раку легені є:

кашель – у 50-75% пацієнтів
кровохаркання – у 25-50% пацієнтів
задишка - у 25% пацієнтів
біль у грудях – у 20% пацієнтів

Поява симптомів, як правило, свідчить про процес, що далеко зайшов.

Рідше рак легені може виявлятися відхиленнями в лабораторних показниках внаслідок метастазування в інші органи (найчастіше печінку, кістки, головний мозок) або паранеопластичним синдромом – це комплекс проявів, не пов'язаних безпосередньо з пухлиною, але викликаних впливом ракових клітин на організм.

Фактори ризику раку легені

За даними деяких досліджень, близько 90% випадків захворювання асоційовано з палінням, що, у свою чергу, обумовлено високим вмістом канцерогенів у сигаретному димі. За статистикою, через рак легені, що розвинувся внаслідок паління, щороку гине 1,5 мільйони людей, і за збереження існуючої тенденції до 2020-2030 років їх кількість збільшиться до 2 мільйонів смертельних випадків.

Для діагностики раку легень у клініці MedOffice Group застосовують:

рентгенографію (ряд пухлин виявляють під час профілактичної флюорографії)
молекулярно-генетичний аналіз крові на специфічні онкомаркери
КТ - найбільш інформативні методи діагностики патології
ПЕТ-КТ – для оцінки поширеності метастазів та контролю ефективності лікування

Методи лікування раку легень

Для лікування раку легень на різних стадіях традиційно застосовують хірургічні втручання, променеву та хіміотерапію. Із сучасних методів використовують імунотерапію. Коли можливості протипухлинного лікування вичерпані або його протипоказано, застосовують паліативну терапію.

Фахівці нашої клініки MedOffice Group призначають оперативне втручання, якщо розташування пухлини дозволяє видалити її повністю. Під час втручання обов'язково видаляють регіонарні лімфовузли.

0-ю стадією вважається захворювання, коли клітини раку знаходяться в дихальних шляхах та не встигли прорости в тканину легень.
I-ІІІ стадія – пухлина проростає до тканин легень, можуть з’являтися один або декілька вражених захворюванням лімфатичних вузлів.
IV стадія – характеризується появою метастазів – вторинних осередків пухлини в інших органах. Найчастіше метастази раку легень вражають мозок, та іншу легеню.

Як лікувати рак легень?

Основним методом лікування раку легень на сьогоднішній день залишається хірургічне видалення пухлини. Разом з нею зазвичай видаляють частину легені, бронхи, або навіть легеню повністю.

Крім того при лікуванні раку легень можуть застосовувати:

хіміотерапію
променеву терапію
імунотерапію – за допомогою спеціальних препаратів клітини пухлини роспізнаються власним імунітетом пацієнта

Ви можете зробити це прямо зараз

Запис на прийом

24/7 – це просто та швидко

Наші лікарі

Вони найкращі - переконайтеся

ЗАПИС НА ПРИЙОМ

Завітайте до нас

Ви можете завітати до клініки у зручний для Вас час з понеділка по суботу.

Записатися на прийом мoжете скориставший спеціальною формою праворуч або зателефонуйте нам!

Запис на прийом