Лікування раку молочної залози в Києві

Рак молочної залози (РМЗ) - це злоякісне утворення молочної залози.

Цей вид раку є одним з найпоширеніших онкологічних захворювань у жінок. Рівень захворювання на рак молочної залози з кожним роком стає все вищим і вищим. З урахуванням тенденції поступового старіння населення планети приріст захворюваності на РМЗ становить близько 1,5% на рік.

Через несвоєчасний скринінг молочної залози, а також пізнє звернення до фахівців онкологів-мамологів в Україні щороку у кожної четвертої-п'ятої жінки діагностують рак молочної залози на III–IV стадії.

РМЗ виникає внаслідок різних генетичних, ендокринних, соціально-побутових факторів ризику, що характеризується неконтрольованим зростанням змінених клітин.

Фактори ризику для раку молочної залози:

підвищений рівень естрогенів
висока щільність тканини молочної залози
вік (ризик раку грудей зростає при досягненні віку 45-55 років)
вага
репродуктивні фактори
навколишнє середовище та спосіб життя
паління та вживання алкоголю

Ознаки та симптоми:

Найчастіше при РМЗ проявляється поява безболісної «шишки» або ущільнення в грудях. Це одне з онкологічних захворювань при якому дуже важливу роль відіграє самообстеження після закінчення менструації.

На що слід звернути увагу під час самообстеження:

симетричність грудей
колір шкіри
їх розмір
стан шкіри
болючість при пальпації, наявність додаткового утворення

Чим відрізняються стадії раку грудей?

0-ю стадією вважається захворювання, яке не розповсюдилося на інші тканини залози та не проросло в строму. Ця форма раку називається також неінвазивним раком молочної залози. Зазвичай перші ракові клітини з’являються в дольках – саме в цих тканинах виробляється молоко, яке потім по протоках потрапляє в сосок. Строма – це тканина, яка оточує дольки та протоки. Вона має багато лімфатичних та кровоносних судин.
I-III стадії – пухлина проросла в строму або шкіру грудей. Проте в інших органах, навіть поблизу від місця розміщення первинної пухлини, раку немає.
IV стадія – пухлина дала метастази та осередки раку є в інших тканинах та органах. Саме факт появи метастазів різко погіршує прогноз для пацієнта.

Якщо виявлено підозрілий симптом або утворення незрозумілої природи, то слід звернутися до лікаря-мамолога.

Фахівці MedOffice Group проведуть мануальне обстеження грудей і можуть призначити додаткові процедури, такі як УЗД, мамографія (рентгенографія області грудних залоз), дуктографія (мамографія з контрастом).

Якщо підозри в злоякісності утворення все ще залишаються, то проводиться біопсія з подальшим дослідженням клітинного матеріалу. Також проводиться аналіз крові на онкомаркери.

Запис на прийом

24/7 – це просто та швидко

Наші лікарі

Вони найкращі - переконайтеся