Рак прямої кишки
Рак шийки матки - онкологічне захворювання, що виникає з зміненого епітелію шийки матки.
Рак шийки матки з'являється і розвивається з передракових захворювань. Цей процес поступовий, триває роками і проходить наступні етапи:
Стадії раку прямої кишки
У вітчизняній медичній практиці використовується класифікація, що виділяє чотири основні стадії, в залежності від поширеності процесу.
Симптоми захворювання
На ранніх стадіях захворювання симптоми можуть повністю бути відсутнім. У міру прогресування пухлини з'являються і наростають такі ознаки:
Складність виявлення ракової пухлини в тому, що подібні симптоми можуть проявляти і інші захворювання кишечника, наприклад, поліпи прямої кишки , геморой, запалення прямої кишки. Однак при наявності хоча б одного із симптомів необхідно якомога швидше звернутися до лікаря для проведення діагностики.
Діагностика раку прямої кишки
Найчастіше виявлення пухлинних процесів прямої кишки виробляє лікар-проктолог, так як пацієнти з проблемами анальної області звертаються саме до таких фахівців.
Сучасні технології дозволяють провести ретельне обстеження прямої кишки і виявити захворювання на ранніх стадіях. План обстеження пацієнтів з раком прямої кишки включає в себе:
Також використувують додаткові (уточнюючі) методи для більш детальної діагностики і визначення стадії захворювання. Наприклад, УЗД органів малого тазу - для визначення розмірів пухлини, анатомічних взаємовідносин з суміжними органами, визначення наявності ближніх метастазів в лімфовузли.
МРТ органів малого тазу з внутрішньовенним контрастуванням - для визначення розмірів пухлини, анатомічних взаємовідносин з суміжними органами, визначення наявності ближніх метастазів в лімфовузли.
КТ органів грудної клітки, черевної порожнини, органів малого таза з подвійним контрастуванням - для виявлення віддалених метастазів в інші органи.
Чи можна вилікувати рак прямої кишки?
Лікування раку прямої кишки дає дуже високі показники 5-річного виживання. За умови виявлення хвороби на ранніх стадіях показник сягає 92%. Проте у разі виявлення віддалених метастазів, він падає до приблизно 7%.
Саме тому пацієнтам старше 40 років рекомендується проходження регулярного скринінгу, який включає щорічний аналіз на вміст прихованої крові в калі та колоноскопію раз на 10 років.
Ви можете зробити це прямо зараз
Завітайте до нас
Ви можете завітати до клініки у зручний для Вас час з понеділка по суботу.
Записатися на прийом мoжете скориставший спеціальною формою праворуч або зателефонуйте нам!
Україна, Київ,
вул. Михайла Ломоносова, 73ж
Запис на прийом