Лікування пієлонефриту
у клініці MedOffice Group в Києві

Пієлонефрит - неспецифічний інфекційно-запальний процес, що характеризується одночасним або послідовним ураженням нирки. Пієлонефрит буває одностороннім (уражена одна нирка) та двостороннім (уражені обидві нирки).

Основна причина пієлонефриту – бактерії. Найчастіше це кишкова паличка, рідше інші мікроорганізми – стафілокок, ентерокок, протей, синьогнійна паличка.

Не завжди наявність бактерій супроводжується розвитком запалення, найчастіше організм справляється з ними силами імунітету.

Ризик захворювання підвищується при таких станах:

загальне зниження імунного статусу
деякі соматичні патології – цукровий діабет, гіперкортицизм, запалення органів малого тазу
аномалії розвитку, пухлини, інші патології нирок та сечовивідних шляхів
анатомічні особливості жіночих сечовивідних шляхів: коротка широка уретра та близькість аноректальної зони
інтенсивне статеве життя, яке може викликати роздратування тканин та збільшити сприйнятливість до інфекції, а також посилити механічне перенесення бактерій з анально-піхвової зони до уретри
безсимптомна бактеріурія
недотримання особистої гігієни
переохолодження
хронічний стрес
порушення гормонального фону
вагітність
Симптоми та діагностика пієлонефриту

Для гострого пієлонефриту характерний гострий початок захворювання. Хворі наголошують на таких симптомах пієлонефриту, як різке підвищення температури до високих показників, озноб, загальне погане самопочуття. При обструктивному синдромі (перекритті сечових шляхів з порушенням відтоку сечі) може з'являтися хворобливе сечовипускання та біль у попереку.

Діагностика пієлонефриту включає огляд, загальний і біохімічний аналіз крові та сечі. Як інструментальні методи обстеження застосовують УЗД, КТ з контрастуванням

Лікування пієлонефриту у клініці MedOffice Group

За відсутності порушення відтоку сечі для лікування пієлонефриту застосовують комплексну терапію, що включає антибактеріальні препарати.

Якщо є обструкція сечових шляхів з порушенням відтоку сечі, хворим на першому етапі лікування виконують дренування сечових шляхів, а потім другим етапом усувають причину, що викликала обструкцію.

Якщо Ви відзначили проблеми з сечовипусканням, біль у ділянці нирок, підвищення температури тіла, негайно зверніться до уролога.

Запис на прийом

24/7 – це просто та швидко

Наші лікарі

Вони найкращі - переконайтеся